top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Agent z ADHD - jak wygląda diagnoza ?Przybliżę Wam jak wygląda proces diagnostyczny Agenta z ADHD czyli z Zespołem Niepełnosprawności Psychoruchowej.


Moją teorie poświęconą Agentom z ADHD znajdziecie o -tu :) -https://www.panipedagog.com/post/par%C4%99-s%C5%82%C3%B3w-o-adhd


A teraz do rzeczy ! :)


Musimy wiedzieć, że właściwe rozpoznanie i zdiagnozowanie ADHD wymaga ścisłej współpracy kilku specjalistów ! Czyli psychologa, psychiatry, pediatry, czasami też neurologa.


Od tego się zaczyna


czyli


Istotne znaczenie ma też głęboki i wnikliwy wywiad z rodzicami/opiekunami i opinia sporządzana przez wychowawców, nauczycieli i innych speców pracujących z Agentem na co dzień. Wszystko po to, abyśmy mieli jak najdokładniejszy obraz funkcjonowania Agenta w każdym obszarze i w każdej sytuacji !


Przeprowadzane są również testy, które określają intelekt, koncentrację, zapamiętywanie, kojarzenie, sprawność i koordynację Agenta. Tutaj swoją robotę robi psycholog.A od tego należy przede wszystkim zacząć


czyli


Ważne jest też, aby wykluczyć inne schorzenia przed procesem diagnostycznym związane z psychiką Naszego Agenta, które mogą mieć podobne objawy np. zaburzenia lękowe, zaburzenia zachowania, problemy z adaptacją, niepełnosprawność intelektualną, nerwicę natręctw czy tzw. dwubiegunówkę czyli chorobę afektywną dwubiegunową. Tutaj swoją robotę robi psychiatra.


Trzeba też mieć pewność, że objawy, które zauważamy u Naszego Agenta nie są skutkiem zaburzeń o podłożu neurologicznym czy też somatycznym. Czy też nie są to negatywne skutki działania leków, zaburzeń percepcji wzroku, słuchu, padaczki czy tarczycy !


Jak mogliście przeczytać diagnostyka jest dość obszerna ! Ale lepiej ją wykonać dokładniej i porządniej i głębiej, aby mieć pewność jak właściwie działać i pomagać Naszemu Agentowi ! :)


Diagnostyka za Nami a przed Nami metody pracy ! :)

520 wyświetleń0 komentarzy

コメント


bottom of page