top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Biblioteczka PaniPedagog


Daleka jestem, jak wiecie, od kart pracy !

Ale czasami trzeb zrobić wyjątek, żeby Agentom dokładniej zobrazować o czym mowa ! Szczególnie, jeśli chodzi różniaste mimiki i ich symbolikę !


I dlatego właśnie, dłuuugo szukałam fajnej dla Agentów pozycji książkowej, przydatnej w tym temacie i znalazłam, bo kto szuka ten znajduje :)!


"Narysuj emocje. Ćwiczenia w rozpoznawaniu i nazywaniu stanów emocjonalnych" autorstwa Magdaleny Hinz. To świetna propozycja dla dużych i małych Agentów. Można ją wykorzystywać, zarówno w domu, jak i w placówkach !


Pierwsza część zawiera omówione rysunki podstawowych emocji. Z kolei druga, to ćwiczenia z emocjami. Ćwiczenia są podzielone na :

*rozpoznawanie i nazywanie emocji, uczuć i stanów na obrazkach, a także ich samodzielne odzwierciedlenie za pomocą rysunku mimiki, która jest właściwa i charakterystyczna dla danych uczuć.

*różnicowanie poszczególnych wyrazów twarzy, a co za tym idzie rozpoznawania emocji.

*na końcu mamy połączenie wszystkich ćwiczeń, bo zadaniem Agentów jest połączenie twarzy i emocji i ich dopasowanie do konkretnych sytuacji życiowych.


Książka ta, jest wielokrotnego użytku, że tak napiszę, ponieważ możecie kserować jej strony. Jest to fajna pozycja dla Agentów rozpoczynających swoją przygodę w świecie emocji, a nie będących, już na przysłowiowe "dzień dobry" otwartych , aby na konkretach ćwiczyć TUSowanie !
703 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page