top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Cykl Tusowanie

Zaktualizowano: 1 sie 2020


Dziś chciałabym Wam pokazać, że nie zawsze trzeba gadać na treningu tusowskim. Zapraszam na zajęcia, nie to, że w ciszy, ale przy mniejszym natężeniu słów :)


Proponowane ćwiczenia i zadania są z Ruchu Rozwijającego według W. Sherborne, a jak fajnie ćwiczą wyrażanie emocji, budowanie zaufania, współprace w parach i grupach i wiele, wiele innych. Taki miks tusu w połączeniu z elementami z socjoterapii. W życiu, a raczej w zajęciach trzeba być kreatywnym, a co ! :) Oczywiście budowa scenariusza tusowskiego zachowana bo to w końcu trening :)


Aaa, jeszcze Wam dodam, że w tym treningu brali udział też agenci ze spectrum, czy z niepełnosprawnościami intelektualnymi i wiecie co, dali rade ! :)


Aaa to jeszcze Wam powiem, że elementy z niego wykorzystywane są podczas zajęć z pilatesu, no z pilatesu właśnie. Ja też byłam zaskoczona, ale naprawdę niektóre z ćwiczeń super się sprawdzają jako urozmaicenie takich zajęć i to dla dorosłych agentów ! :) Mój instruktor pilatesu jest też socjoterapeutą więc pewnie dlatego nas tak socjalizuje :)


W zdjęciu znajdziecie scenariusze do Waszych placówek i do domu. Jednak uważam, że te scenariusze są dość elastyczne i są dla wszystkich, dla mnie też i dla dużych agentów również !

Tusujmy- socjujmy dziś ! :)


Ps. Zawsze wszystkie załączniki zamieszczam w zdjęciu. Wystarczy kliknąć w dowolne miejsce na zdjęciu i otwiera się plik :)


1177 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page