top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Czarny worek,a w tym worku co ?

Zaktualizowano: 17 lip 2020Nie wiadomo co ! Oj wiadomo i to bardzo :) To "Karty Lulu" !

Dziś się z Wami podzielę pomocą kupioną za grosze na znanym portalu.Wzrokowa pomoc jest przeznaczona dla tych najmłodszych agencików do 3 lat. Choć ja uważa, że i przy agentach większych fajnie się sprawdzą !Wystarczy tylko odpowiednio zmodyfikować zabawy :)

Karty i plansza stymulują wzrok, koordynację ręka- oko, wspomagają umiejętności poznawcze. Na karty przyjemnie się patrzy bo są w fajnych kontrastowych kolorach i mają czarno-biało-czerwoną kolorystykę co jest ważne, gdy się pracuje z malutkim agentem. Dodatkowo mają ilustracje rzeczy, które dzieci dobrze znają :)

Są one również uniwersalne pod kątem użytkowania - może zarówno pracować z nimi tyflopedagog, jak i terapeuta zkk, rewalidacji, jak i nauczyciel w swojej grupie jak i rodzic w domu :) oraz pod kątem zabaw, można posłużyć się propozycjami dołączonymi do kart lub samemu wymyślać nowe zabawy ! :) Ja osobiście używam ich i podczas terapii i podczas zajęć z moją grupą. Układamy historyjki, ćwiczymy przerzutność uwagi, a co za tym idzie oprócz wzroku ćwiczymy też mowę, szukamy brakujących kart-ćwiczymy spostrzegawczość, rozróżniamy kolory, nazywamy rzeczy na kartach, szukamy kart odpowiadającym tym z planszy ( choć co prawda jest ona trochę mała ale daje radę! ), segregujemy, a nawet nazywamy i wyrażamy emocje ba są karty z minkami ! :)

Widzicie mała rzecz - a cieszy ! :)


Mam dla Was dobrą wiadomość! No tak mi się wydaje, że dobrą !

Ja na zajęciach wykorzystuje również filmiki z Lulu. A co, zawsze to coś nowego ! Filmiki ogląda się bardzo przyjemnie a przy tym ćwiczy wzrok i uwagę i jeszcze inne rzeczy - jakie sprawdźcie sami :)

Wiem od mam, że agentom podobają się te filmiki i można to wykorzystać jak mamy niejadka :) Minus- filmiki są tylko dwa. Więc wiecie nie puszczajcie ich cały czas bo się agenci opatrzą i znudzą :) Można puszczać urywki, połowę, filmiki trwają chyba z 8 min.

Niby nic ale zawsze to jakieś urozmaicenie :) Można też zadawać inne pytania do filmiku, skupiać się na innych jego elementach.


Klikając w zdjęcie znajdziecie "Karty Lulu" wraz z podstawowymi zabawami, które są naszą bazą do tworzenia i modyfikacji innych zabaw :) Sprawdzą się dla początkujących w tym temacie rodziców, terapeutów i nauczycieli ;)


Ps. Wybaczcie za stan worka- jest już troszkę sfatygowany :) ale dobrze się trzyma ! :)

1519 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page