top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Integracja Sensoryczna- Odruch ATOS- Praca Domowa


Teorie dotyczącą odruchu ATOS znajdziecie tu :


Objawy przetrwałego odruchu ATOS znajdziecie tu :


A przed Nami wspomaganie, czyli zintegrowanie odruchu ATOS w warunkach domowych !


Rzecz jasna, jeśli macie podejrzenie, co do tego czy u Waszego Agenta występuje przetrwały odruch warto jest wykonać fachową diagnozę !

Kolejnym korkiem jest terapia - integracja przetrwałych odruchów plus, ja zawsze, proponuje zestaw ćwiczeń w warunkach domowych !


*Po pierwsze primo

Każda aktywność Agenta na czworakach wspomaga integracje odruchu ATOS!


*Po drugie primo

Różniaste tory przeszkód również świetnie się sprawdzą podczas integracji

ATOS-u!


*Po trzecie primo

Przekraczanie linii środkowej ciała ! - każde ćwiczenie z tym związane będzie integrować ATOS.

Przykład : Czworakowanie i zerkanie na obrazek raz przez lewe, raz przez prawe ramie ! Pod kontrolą i poleceniem rodzica,rzecz jasna !


*Po czwarte primo

Klęk podparty i układanie różniastych rzeczy na plecach. Zadaniem Agenta jest utrzymanie jak najdłużej danej rzeczy, przy czym dobrze, żeby skręcał głowę, raz w prawo, raz w lewo.Pod kontrolą i poleceniem rodzica,rzecz jasna !


*Po piąte primo

Jak już wiecie, Agenci mają trudności z rozróżnianiem, tudzież myleniem p-b i nie tylko ! Warto więc zastosować ćwiczenia logopedyczne np. dmuchanie

i wywoływanie głoski p,b!


To takie podręczne, ale jakże konkretne ćwiczenia na integracje ATOS-u w domowym zaciszu !A tutaj przykład przekraczania linii środkowej ciała i układanie klocków, prawą ręką po lewej stronie i odwrotnie !
1440 wyświetleń1 komentarz

1 comentário


Beata Szymańska
Beata Szymańska
04 de ago. de 2023

Super, ale podczas przekraczania linii środkowej inaczej się pracuje, tylko na ręce dominującej. Czyli rzucanie do kosza prawą ręką lub lewą, w zależności od dominacji, ale zarówno do kosza po prawej stronie i lewej rzuca tylko jedna ręka. Tak więc klocki układa jedna ręka, dominująca, I moje pytanie- jak długo integruje się ATOS? Dziękuję. Beata.

Curtir
bottom of page