top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Integracja Sensoryczna- Zaburzenia SI U Osób Dorosłych - Diagnoza


Jak zdiagnozować zaburzenia SI u osób dorosłych ? Tego dowiecie się z dzisiejszego posta !


Wspomnę tylko, że zaburzenia integracji sensorycznej, mają swoje podłoże we wczesnym dzieciństwie i warto ich nie lekceważyć, ponieważ z nich się nie wyrasta, one mogą się tylko pogłębić i prowadzić nawet do zaburzeń psychicznych !


Będąc już świadomym młodym dorosłym, lub dojrzałą osobą, świadomie możemy nie dopuszczać do pojawienia się sytuacji, które są dla nas nieprzyjemne i negatywnie wpływają na nasze funkcjonowanie. Nie możemy zapomnieć o tym, że warto wiedzieć jak mamy reagować w sytuacji, której przewidzieć nie możemy, a która to, ma miejsce nagle i nie możemy jej uniknąć.


Jak więc wygląda diagnoza zaburzeń integracji sensorycznej u osób dorosłych ?


Na chwilę obecną w Poradni Pani Pedagog diagnoza osób dorosłych opiera się na :


-bardzo skrupulatnym wywiadzie - kwestionariuszu zaburzeń sensorycznych osób dorosłych, który dotyczy całościowego funkcjonowania osoby badanej, jakości oraz zadowolenia z życia


-ustalany jest również Profil Sensoryczny, który ma za zadanie zrozumieć, poznać ciało osoby badanej, oraz jego potrzeby.


Następnie :

Biorąc również pod uwagę styl życia tworzona jest strategia terapeutyczna, która ma na celu poprawić jakość życia.


Ważne w Naszej Poradni jest również podejście holistyczne, dzięki któremu patrzymy na każdego z Naszych pacjentów całościowo, nie ograniczając się jedynie do wybranych aspektów. Wszystko po to, aby Nasze działania odpowiednio wpływały i stymulowały rozwój i funkcjonowanie Naszych pacjentów.A w kolejnym poście z tego Cyklu przybliżę Wam terapię osób dorosłych z zaburzeniami integracji sensorycznej.

150 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page