top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Magiczna książka


Noo i kolejna książka autorstwa znowu Herve Tulleta pt. "Naciśnij mnie ".

Jest nie tylko książką wykorzystywaną prze mnie do terapii ale również świetnie sprawdza się podczas zajęć z moją grupą :) Sprawdzi się wśród dzieci w przedszkolu jak i w szkole. A przede wszystkim w domu ! Tak, dokładnie! Książkę, którą dziś polecam rodzicom oraz oczywiście specom od wszystkich tajemnych zajęć polecił mi rodzic dziecka z niepełnosprawnością bardzo ją przy tym chwaląc. No więc musiałam sprawdzić czy rzeczywiście jest taka super hiper i nie zawiodłam się. W cenie również :)

I tu po raz kolejny powtórzę, że bez fajnej współpracy i relacji na pewno długo nie wpadłabym na to, że istnieje taka książka :)

Do rzeczy więc !

Także widzicie fajnie sprawdzi się zarówno w stymulacji agenta zdrowego jak i agenta z niepełnosprawnością :)

Książka nie jest przesadnie przesadzona kolorystycznie, nie męczy oczu. Uczy spostrzegawczości, ćwiczy uwagę, skupienie, pamięć wzrokową, uczy kolorów, poprawnego liczenia. Fajnie też wycisza. Agentowi daje poczucie sprawstwa - a to chyba najważniejsze - wie, że za sprawą poprawnie wykonywanych zadań strony w książce się zmieniają :)


A więc naciskajmy, dmuchajmy, klaszczmy, obracajmy, przewracajmy, zamykajmy oczy, pochylajmy, przechylajmy a stanie się magia !


Ps. Wybaczcie za stan okładki ale przeżyła, przeżywa i będzie jeszcze trochę przeżywać magicznych czytań :)

Ps1. W zdjęciu znajdzie przykładowe strony z książki :)

517 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentáře


bottom of page