top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Pomoce PaniPedagog

Pozycją książkowa "Oko, a układ nerwowy" autorstwa Władysława Henryka Melanowskiego.

Ta książka 📖, 1956 roku,  tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że każdy aspekt naszego funkcjonowania, związany jest z ośrodkowym układem nerwowym 🧠.


Wielu rodziców zgłasza się do mnie z trudnościami w percepcji wzrokowej, jako do terapeuty wzroku i widzenia 👀,  jednak po szczegółowej analizie ośrodkowego układu nerowego 🧠, wiem, że wszystko ma swoją przyczynę i swój początek właśnie w bazie ośrodkowego układu nerowego 🧠.

No cóż, potem przyznają mi rację, jak widzą, jak się zmieniają ich Agenci 😎.


Dziś przytaczam Wam przykład układu wzrokowego, czyli percepcji wzrokowej, ruchomości gałek ocznych, akomodacji, konwergencji, lokalizacji źródła bodźca wzrokowego 👀 - to wszystko dzieje się w pniu mózgu 🧠, przy właściwej integracji bodźców. Jednak, gdy "coś" się blokuje na piętrze "0", do właściwej integracji bodźców nie dojdzie 🤷🏻‍♀️.


Stąd dzięki diagnostyce i pracy terapeutycznej, tylko i wyłącznie, według koncepcji metody neuropercepcyjnej 🧠, percepcja wzrokowa również ulega zmianie 👀, co już mogliście ujrzeć na paru filmikach 🧏🏻‍♀️.


Nie ma, że się nie da 🧏🏻‍♀️,  gdy się pracuje z przyczynami trudności, a nie z ich wtórnymi skutkami 🧏🏻‍♀️.


Ps. Od przyszłej środy, artykuły poświęcone budowie, funkcjonowaniu, dysfunkcją ośrodkowego układu nerowego 🧠, będą dostępne tylko w mojej grupie na Facebooku- Zaburzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego-diagnoza i terapia🧠 🧏🏻‍♀️ i na blogu 🧏🏻‍♀️.

47 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page