top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Poradyczny Misz-Masz- Gotowość Szkolna

Zaktualizowano: 27 lis 2021A my dalej z gotowością szkolną ! Bo jak już Wam wspomniałam chcę, żebyście mieli wszystko raz, że w jednym miejscu, dwa żebyście wiedzieli jak działać ! :).


Dziś przybliżę Wam, jak Wy jako rodzice/ opiekunowie krok po kroku macie działać, gdy już zajdzie taka potrzeba rzecz jasna !


Jakie kroki należy podjąć, aby odroczyć Agenta ?


Po pierwsze primo

Zgłaszamy się z Agentem do poradni w celu przeprowadzenia badania gotowości/dojrzałości szkolnej. Może to być publiczna lub niepubliczna poradnia !


Po drugie primo

Agent bierze udział w badaniu gotowości szkolnej. Badanie jak już wiecie, przeprowadza pedagog ( badanie poziomu funkcjonowania poznawczego

i obserwacja poziomu rozwoju emocjonalnego) i psycholog ( badanie poziomu opanowania umiejętności szkolnych).

Czasami może to też być inny spec np. logopeda .Czasami prosimy o dodatkowe badania np. okulistyczne, laryngologiczne, neurologiczne itd.

Po badaniu rodzicom/ opiekunom przekazywane są wyniki diagnozy.


Po trzecie primo

30 dni- czas, który ma poradnia na sporządzenie opinii na piśmie i wydanie jej rodzicom/opiekunom. Jeden egzemplarz zostawiają sobie rodzice/ opiekunowie. Drugi dostarczają do szkoły. W tym papiórze znajduje się wnikliwy ( a taki przynajmniej powinien być:)) opis diagnozy po przeprowadzonych badaniach, stanowisko poradni wraz z uzasadnieniem i zalecenia do pracy w domu i w szkole.


Po czwarte primo

Odroczenie Agenta od obowiązku szkolnego możliwe jest po przedstawieniu

w szkole, do której ma iść po zerówce, opinii dotyczącej odroczenia, którą jak wspomniałam wydaje poradnia po przeprowadzeniu badania.


Mam nadzieje, że krok po kroku przybliżyłam Wam-rodzicom/opiekunom działanie, które ma na celu odroczenie Agenta od obowiązku szkolnego ! :)430 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page