top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Poradyczny Misz- Masz- Neofobia Żywieniowa- WstępMoi Drodzy, jest to termin, nie ukrywam, stosunkowo "młody" lecz jakże ważny

w przypadku codziennego funkcjonowania Agentów, których ona dotyczy, a także całej rodziny !

Krótko, zwięźle i na temat, przedstawię Wam "teorie", po której przyjdzie czas na praktykę !


Neofobia żywieniowa- czym więc jest ?

Musicie wiedzieć, że neofobia żywieniowa jest to postawa, w której Agent przejawia niechęć, lęk, a co za tym idzie, unika, a także odmawia jedzenia nowych produktów.

Jest to więc wybiórczość pokarmowa, która, gdy trwa długo, a nawet zbyt długo, niesie, wraz z sobą zaburzenia odżywiania !


Kiedy może wystąpić ?

Może wystąpić pomiędzy 3, a 5 rokiem życia, kiedy to właśnie rodzice i opiekunowie rozszerzają dietę Agentom !


Na co zwrócić uwagę ?

Należy wziąć pod uwagę, czy dieta Agenta nie jest ograniczona do kilku ulubionych produktów. Z reguły najwięcej problemów związanych jest z owocami, warzywami, oraz mięsem ! Lecz nie tylko ! Gdy Wasz Agent ma trudności z przyswajaniem takich produktów, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia u Niego wybiórczości pokarmowej.

Pamiętajcie ! Problem "nie przeminie z czasem", a Wasz Agent "z tego nie wyrośnie". Problem może tylko przybierać na sile !


W związku z nasilającymi się trudnościami, związanymi z wybiórczością pokarmową w Poradni Pani Pedagog w Sosnowcu wprowadzamy Terapię Zaburzeń Jedzenia i Neofobii Żywieniowej !


Jak to wygląda w praktyce ?


Szczegóły w kolejnym poście z tego Cyklu !

178 wyświetleń0 komentarzy

Commentaires


bottom of page