top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

ZKK- Program zajęćNiby oczywiste, a jednak nie do końca :) Co powinien zawierać taki program ? Na jakiej podstawie mamy go napisać ? Co w nim ująć ?


Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź dziś ( a tak mi się przynajmniej wydaje :)) - nie no żart :)


Na wstępie powiem tak, być może znowu się powtórzę, ale wiecie papier to papier :) - if you know what I mean :) a teraz sprawdźcie, po kliknięciu w zdjęcie, co w ten papiór należy wpisać :)


Aaa już nie muszę Wam dodawać, że jest to moja propozycja, która póki co się sprawdza czy to w szkole czy w przedszkolu :)

Jednemu może się podobać, a innemu nie ;)


Uwaga, uwaga, uwaga ! Program zajęć został opracowany dla agenta z orzeczeniem, ale dla agenta z opinią, jeśli ma takie zajęcia,też się sprawdzi! Tylko analogicznie wpisujemy dane z opinii ! I wtedy wpisujemy, że został opracowany na podstawie obserwacji dziecka, a nie WOPFU. Bo WOPFU jest zarezerwowane dla orzeczeniowców :) No ale przecież Wy już to wiecie ! :)

3692 wyświetlenia3 komentarze

3 Comments


PaniPedagog
PaniPedagog
Dec 02, 2020

Ja bym raczej wykorzystała przykładowe ćwiczenia podane w książce i napisałabym,ze propozycje ćwiczen zostały zaczerpnięte z książki ( tytuł i autor) lub ćwiczenia opracowano na podstawie tego i tego.Nie podałabym gotowego programu z książki :) Szczerze mówiąc zawsze jakoś wolałam napisać swój program niż ten,który był w książce :)

Like

nanap
Dec 02, 2020

I jeszcze chciałabym zapytać o jedną kwestię, posiadam książkę "Dostosowanie wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb rozwojowych dziecka" wyd. Harmonia i na końcu książki jest podany przeykładowy program zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, w którym z dużą starannością są wypisane obszary zaburzonych funkcji i sposoby ich ćwiczeń. Czy mogę np. zapisać we własnym programie, że koszystam z tego programu? Jak by to ująć? Chodzi mi o same ćwiczenia np. percpecji wzrokowej itp.

Like

nanap
Dec 02, 2020

Dobry wieczór, od kilku dni prowadzę zajęcia zkk. Jakie dokumenty powinnam stworzyć? Program zajęć zkk (dla danej grupy) i program pracy z każdym dzieckiem w tej grupie?

Like
bottom of page