top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Zaburzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego- Zaburzenia Układu Limbicznego


Dziecku które przejawia trudności z nadreaktywnością w zakresie węchu, zapachy towarzyszą nieustannie, a wręcz ich natężenie.


Nadmiernie i przesadnie odczuwa wonie, których charakter jest neutralny, obojętny i inne osoby nie przykładają do nich uwagi, nawet ich nie zauważając.


Wrażenia dotyczące zapachu ciała innych osób, oddechów, szamponu do włosów, kremu do rąk, wody po goleniu, perfum, może wywoływać zawrotny w głowie, nudności. Woń, wybiórczych, spożywanych posiłków, może wywoływać niechęć do ich próbowania, spożywania. Zapachy nowych, lub wypranych ubrań, środki czyszczące, natężenie woni w sklepach spożywczych, również będą w sposób nieprawidłowy odbierane przez nozdrza dziecka z nadreaktywnością.


Dziecko będzie unikało przebywania w restauracjach, czy rodzinnych uroczystościach, ponieważ zapachy mieszają się ze sobą, oraz wywołują przesadne reakcje. Przebywanie na terenie placówek, zarówno przedszkolnych, czy szkolnych, też wiązać się może również wywoływać negatywne reakcje. Niezbyt ładnie pachnące szatnie, po skończonych zajęciach sportowych, stopień higieny osobistej koleżanek, oraz kolegów, to wszystko potęguje nadmierne reakcje. Wycieczki do ogrodów botanicznych, rezerwatów przyrody, zwierząt, przy zdiagnozowanej nadreaktywności węchowej nie będą należy do lubianych i przyjemnych czynności.Prawa autorskie zastrzeżone :)

114 wyświetleń0 komentarzy

コメント


bottom of page