top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

ZKK "po nowemu"Zacznę ten wpis małą anegdotą, którą się z Wami podzielę. Poprosiłam o rozwinięcie tego skrótu pewną osobę. Dodam, że nie ma nic wspólnego z pedagogiką :) Myśli, myśli i mówi – ZKK czyli Związek Komunikatywnych Kominiarzy : ). Także od dziś skrót ZKK nabiera nowej definicji ;).

Przejdźmy jednak do rzeczy. Jeden z moich ulubionych rodzajów zajęć. Wspomnę tylko, że ZKK podobnie jak rewalidacja czy terapia , a może nawet bardziej ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych, wspomaganie zaburzonych funkcji czy stymulacje innych obszarów, aby zastąpiły te, które zastąpienia wymagają czyli, z którymi dany uczeń ma trudności. Ale to doskonale wiecie ; ) .Jak dla mnie to taka rozbudowana forma rewalidacji plus fajnie się ćwiczy TUS zwłaszcza z tymi mającymi trudności w tej sprawie. Nie oszukujmy się okiem nauczyciela i terapeuty mogą stwierdzić, że na takie zajęcia dostajemy taki miks dzieci z przeróżniastymi zburzeniami i wskazówkami do pracy. Zarówno z opinią jak i z orzeczeniem. Czasami ciężko jest specjaliście dostosować formę zajęć jak i napisać program do nich mając cały wachlarz przeróżniastych dzieciaków. Dlatego chciałabym się z Wami podzielić programem ZKK dla uczniów klas I- IV. Program został dostosowanych do dzieciaków zarówno z opinią jak i z orzeczeniem. Wśród nich dzieciaki z wadami wzroku, słuchu, trudnościami w nauce czy ruchówką oraz zagrożone niedostosowaniem. Czyli taki dzieciakowy misz – masz.

I tu znowu wychodzi, że prowadząc takie zajęcia musimy mieć wiedzę z wielu dziedzin, żeby dobrze dostosować program takich zajęć. :) Czyli mamy tę moc :)

Klikając w zdjęcie przejdź do dokumentu. : )

521 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page