top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Muzyczna KomunikacjaTerapia poprzez muzykę ma wiele ukrytych i nieukrytych zalet :)


Dziś będzie o Muzycznej Komunikacji ;)


Terapia przez muzykę świetnie umożliwia komunikację niewerbalną.

Dzięki temu można przepracowywać problemy nie używając słów.

No wiecie, nie zawsze wszyscy chcą gadać już na początku. Czasami to wymaga jednak trooochę pracy :) A właśnie muzykoterapia odpowiednio poprowadzona może to ułatwić :)


Jest to tzw. aktywność muzyczna z pomijaniem werbalnych środków przekazu czyli nie gadamy :)


Studiując książki muzykoterapeutyczne można się dowiedzieć, że sympatycy tego sposobu uważają, że zbyt duże przywiązanie do słów czasami może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc :)


Muzykoterapia ma za zadanie przemienić te niezbyt fajne doświadczenia uczestników właśnie na dobre. Dzięki muzyce jest to możliwe w łagodny sposób niż by to miało miejsce za pomocą innych metod.


Poprawianie tych niezbyt fajnych doświadczeń sprawia, że wśród Naszych uczestników pojawia się ekspresja spontaniczna i odkrywanie nowych, pozytywnych wrażeń :)


Podczas takich zajęć, właśnie za pomocą muzyki, Nasi uczestnicy komunikują się ze sobą za pomocą symboli, które są jasne i przejrzyste w przekazie, a przy tym wciąż pozostają spontaniczne :)


Muzykoterapia daje możliwość zdobycia swojej indywidualnej autonomii. Ale ma też wpływ na pozostałych uczestników :)

Cała grupa zbiera doświadczenia poprzez wspólne improwizowanie :)


I gwarantuje Wam, że z pewnością po takich zajęciach "coś" zostanie w każdym z uczestników :) Np. odreagują emocje, nabiorą pozytywnej chęci do dalszego działania :)


Więc widzicie muzykoterapia to nie tylko korzyść jednego z uczestników, ale całej grupy ! :)


Ps. Użyłam słowa uczestnicy bo w muzykoterapii nie ma ograniczeń wiekowych i każdy, gdy czuje taką potrzebę może wziąć w niej

udział ! :)
335 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page