top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Poradyczny Misz- Masz- Na Czym Polega Terapia Widzenia ?


Teorie dotyczącą Terapii Widzenia, znaleźć możecie tutaj :A dziś, zgodnie z planem same konkrety prosto z Poradni Pani Pedagog!


*Na czym polega Terapia Widzenia ?

Terapia Widzenia, ma na celu wykorzystywać neuroplastyczność mózgu, a także przyczynić się do rozpadu neuronowych połączeń skojarzonych, które to z kolei powiązane są właśnie z zaburzeniami ruchomości oczu i wzmocnieniu połączeń, które są odpowiedzialne za korzystne ruchy.

W skrócie dobrze prowadzona terapia ma bazować na neuroplastyczności mózgu bo widzimy mózgiem, a także na ćwiczeniach ruchomości oczu, żeby usprawniać ich ruch.


Warto też, co zalecam, przeprowadzić u Agenta badania :

-okulistyczne

-neurookulistyczne

-neurologiczne

-optometryczne


Dlaczego ?

Dlatego, że one zweryfikują czy dana wada wzroku jest stymulowana, korygowana we właściwy sposób, sprawdzą również stabilność i sprawność fiksacji, akomodacji, tłumienia, korespondencji siatkówkowej, możliwości występowania zezów ukrytych, jawnych. Pokażą również zdolności widzenia stereoskopowego, odruchów źrenicznych czy pola widzenia. A co za tym idzie wyniki powyższych badań, są bazą do powstania indywidualnego planu terapii, dostosowanego do obecnego stanu wzrokowego Agenta !


*Kiedy stosuje się Terapię Widzenia ?

Terapię stosujemy wtedy, gdy Agenci mają zaburzenia dotyczące :

-ruchów oczu

-zeza

-niedowidzenia

-akomodacji

-funkcji wzrokowych, które to są spowodowane urazami mózgu.


A w kolejnym poście z tego Cyklu, przedstawię Wam przykładowe

ćwiczenia wzroku !

106 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page