top of page
  • Zdjęcie autoraPaniPedagog

Co było pierwsze : WOPFU czy IPET ?
Pytanie z serii : Co było pierwsze : jajko czy kura ? :) Nie no taki żarcik ale teraz to już koniec żartów! :)


Powiem Wam, a raczej napisze, że coraz częściej spotykam się z tym pytaniem ze strony nauczycieli wychowawców czy to z przedszkola czy to ze szkoły. I Moi Drodzy nie ma co hejtować, krytykowaći, śmiać się itd., itp. Nie wszyscy wszystko wiedzieliśmy od razu :)


No bo słuchajcie są tacy nauczyciele, którzy albo większą część swojego życia pracowali z agentami zdrowymi i nagle bach w ich grupie będzie agent z orzeczeniem- no i trzeba działać ! Albo zaczynają swoją przygodę w pedagogicznym świecie i też mogą mieć taką zagwozdkę.


Pisząc po polskiemu WOPFU, którego definicja piękna brzmi : Wielospecjalistyczna Ocena Poziomu Funkcjonowania Ucznia- jest to taka ocena wychowawcy i wszystkich speców którzy będą pracować z agentem, w danych obszarach jego funkcjonowania ( ale nie będę się tu o tym rozwodzić bo to możecie znaleźć tu - https://www.panipedagog.com/post/wopfu-dla-wtajemniczonych-i-tych-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych) )


Z kolei IPET- o pięknej definicji brzmiącej : Indywidualny Program Edukacyjno -Terapeutyczny- jest to program pisany do konkretnego agenta, w którym wychowawca i spece z nim pracujący opisują swoje konkretne działania w danych obszarach ( ale nie będę się tu o tym rozwodzić bo to możecie znaleźć tu - https://www.panipedagog.com/post/abc-ipetu) )


Z tego wynika, że trzeba jednak dokonać najpierw tej oceny czyli wypełnić - WOPFU, a dopiero potem wziąć się za indywidualny program agentowy czyli IPET. Bez oceny ani rusz ! :)


Przypominam tylko, że macie czas na opracowanie IPET-u :

- do 30 września

-do 30 dniu od daty dostarczenia przez rodzica orzeczenia


Więcej lepiej ogarnąć w miarę szybko WOPFU :)


ps. Nic się nie martwcie ! W podanych linkach znajdziecie opisane w sposób szczegółowy i po polskiemu wszystko to, co dotyczy WOPFU i IPET-u wraz z przykładami :)


Głowa do góry nie jesteście sami ! Damy radę ! :)

11 476 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page